Кафедра вчителів філології

До складу кафедри філології входить дві методичні комісії:

1. Вчителі української мови та літератури, російської мови та світової літератури
  2. Вчителі іноземних мов

До складу методичної комісії вчителів-словесників входять 8 вчителів української мови та літератури:

- Мошковська Тетяна Анатоліївна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, голова МК;
- Опанасюк Людмила Василівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист;
- Міклуха Тамара Олександрівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель;
- Желтоносова Надія Петрівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель;
- Тітова Людмила Олександрівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель;
- Горностай Ірина Миколаївна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії;
- Зведенюк Світлана Григорівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії;
- Поліщук Олена Василівна,спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії;

та 4 вчителі російської мови та світової літератури:

- Черняхівська Надія Августівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист;
- Дорощенко Олена Борисівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії;
- Семенчук Наталія Миколаївна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії;
- Кравченя Тетяна В′ячеславівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

Члени методичної комісії працюють над реалізацією проблемної теми: «Компетентісно – зорієнтований підхід до інноваційних методик та технологій на уроках словесності». Вчителі-словесники впроваджують інноваційні методи навчання, елементи інформаційно-комунікаційних технологій, працюють над підвищенням якості знань та результативностю навчання учнів, обговорюють і визначають напрямки роботи, займаються самоосвітою.

На засіданнях методичної комісії були розкриті такі методичні проблеми: «Стимулювання вчителем критичного мислення на уроках словесності»(Желтоносова Н. П.), «Інтегрований та бінарний урок як новітні підходи до реалізації навчальної мети»(Опанасюк Л. В. та Дорощенко О. Б.), «Ігрова діяльність на уроках словесності»(Семенчук Н. М.).

До 120-річчя з Дня народження українського поета М.Т. Рильського вчителем Зведенюк С.Г. було проведено огляд творчості та літературні читання, а бібліотекар Мажар К. В. познайомила зі збірками поезій та методичною літературою, присвяченою творчості поета. Вчителі Мошковська Т. А. та Поліщук О. В. входять до складу творчої групи, що вивчає літературу рідного краю. На сайті представлені розробки уроків за творчістю В. Шинкарука,

М. Яненка, Є. Концевича. Проведена зустріч з викладачем педуніверситету ім. І. Франка С.Пультером, який ознайомив старшокласників з життєписом О. Довженка.

Щорічно вчителі-словесники організовують тижні української та російської мови, шкільні етапи олімпіад з української та російської мови, конкурсу ім. П. Яцика, Шевченківського конкурсу. Учні нашої школи посіли декілька призових місць в міських етапах цих конкурсів. Увійшла в традицію і Всеукраїнська народознавча гра «Соняшник».

На кожному засіданні проводиться огляд новинок художньої і методичної літератури, обговорюється календар визначних подій і дат в українській і світовій літературі.

До складу методичної комісії вчителів іноземних мов входять 6 вчителів англійської мови:

- Климчук Олена Володимирівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, голова МК;
- Євтух Олена Георгіївна, спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії;
- МістюкАльона Геннадіївна,спеціаліст;
- Миценко Наталія Валеріївна,спеціаліст І кваліфікаційної категорії;
- Рагуліна Тетяна Георгіївна спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії;
- Чайковська Віра Володимирівна спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії

та 2 вчителі німецької мови:

- Дорощенко Олена Борисівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,
- Пантус Віра Василівна, спеціаліст І кваліфікаційної категорії.

Члени методичної комісії працюють над реалізацією проблемної теми: «Підвищення якості та результативності навчання учнів іноземним мовам на основі використання інноваційних методик та технологій».

В своїй діяльності педагоги акцентують увагу на таких методичних проблемах: «Використання інноваційних методів і прийомів в навчанні учнів»,«Застосування інтерактивних методів і прийомів роботи з учнями», «Організація парної та групової роботи учнів на уроках англійської мови»,«Застосування веб-сайтів як різновиду інформаційно-комунікативних технологій на урокаханглійської мови»,«Формування пізнавальних інтересів учнів на уроках німецької мови» тощо. Свої зусилля вчителі спрямовують на творчий пошук: вибудувати таку модель уроку, в ході якого створити умови для здобуття учнями глибоких знань та розвитку мовних вмінь і навичок в сприятливій психологічній атмосфері, використовуючи традиційні та інноваційні методи і прийоми, елементи інформаційно-комунікаційних технологій.

Вчителі іноземних мов заохочують учнів до вивчення предмету, проводячи позакласні заходи, тижні іноземних мов, залучаючи школярів до участі в предметних олімпіадах, конкурсах творчих робіт, в різноманітних міських і міжнародних конкурсах.

Дата останньої зміни 19 Квітня 2024