про Учнівський Парламент ліцею № 26 м. Житомира

Затверджено 11.10.2002 р.

1. Парламент є органом учнівського самоврядування учнів.

2. Склад парламенту від 35 до 37 осіб, які обираються на класних зборах шляхом відкритого голосування від 5-11 класів школи строком на 2 роки.

Членом парламенту може бути учень, що досяг віку 10 років, є активним учасником шкільних справ.

3. Чергові вибори членів парламенту відбуваються в останній тиждень жовтня другого року повноважень парламенту.

4. Участь в роботі парламенту його члени беруть у вільний від навчання час.

Засідання парламенту проводиться два рази на місяць. Також парламент може збиратися позачергово для вирішення поточних питань.

5. Члени парламенту мають право вільного висловлювання.

6. Повноваження членів парламенту можуть бути припинені у разі:

- складання повноважень за особистою заявою;

- переходу до іншої школи;

- відкликання класом свого представника із складу парламенту;

- у разі закінчення школи;

- член парламенту може бути виключений зі складу парламенту за рішенням парламенту школи.

7. Парламент працює на засіданнях.

8. Засідання проходять відкрито.

9. Повноваження шкільного парламенту:

- прийняття рішень з найважливіших питань шкільного життя у межах своєї компетенції;

- участь у складанні річного плану школи;

- координація роботи класів, доведення до класу завдань роботи парламенту;

- піклування про молодших школярів, допомога ветеранам, одиноким, акції матеріальної допомоги дітям, участь у благоустрої шкільної території;

- контроль за створенням належних умов для навчання та дозвілля учнів;

- участь в організації невідкладної допомоги відстаючим учням;

- організація пошукової роботи, екскурсій, іншої позакласної роботи;

- контроль за порядком під час чергування класів у школі.

10. Член парламенту може звернутися із запитанням до педагогічної ради. Педагогічна рада зобов’язана повідомити про результати розгляду запиту.

11. Президент парламенту може достроково припинити повноваження парламенту у разі незібрання на засіданні.

12. Парламент може виносити на розгляд питання, що турбують учнів школи. Рішення парламенту є обов'язковими для виконання всіма учнями школи.

13. Рішення парламенту дійсні за умови присутності ¾ його членів.

14. Член парламенту зобов'язаний брати участь у всіх засіданнях парламенту. У випадку відсутності члена парламенту його не може заміняти інший представник класу.

Дата останньої зміни 26 Березня 2024